Big Data helye az oktatásban és alkalmazási területei
2017. január 18. 17:00 - 20:00
A budapesti Francia Intézet szervezésében
A digitális technológia rohamos gyorsaságú fejlődésének köszönhetően a minket körülvevő világban minden mindennel összekapcsolódik vagy összekapcsolható. Nincs olyan terület, amelyet ez a jelenség ne érintene, következésképpen hihetetlen mennyiségű digitális adat generálódik. Hogyan lehet ezeket az adathalmazokat egybegyűjteni és optimálisan tárolni, majd rendszerezni – ez az alapkérdés, ha már a Big Data így betört a hétköznapjainkba.
A nyilvános eszmecserén a szakértők elsősorban a téma két fő aspektusát járják körül. Egyrészről azt, hogyan oktatható a Big Data, illetve helyezhető tudományos alapokra az adatkezelés. Az egyetemek és általában a felsőoktatási intézmények kénytelenek felvenni a kesztyűt, és a gazdasági követelményekhez hangolva beilleszteni képzési programjaikba a digitális technológia vívmányait. Másrészről azt is érdemes megvizsgálni, mely területeken hasznosítható leginkább a big data. Az adatok mindent behálóznak, vagyis igen széles körben és sokféleképpen alkalmazhatók az informatikától az orvostudományon és a biológiai kutatáson át a pénzügyi tranzakciókig.
A kerekasztal-beszélgetés résztvevői:
- Dr. Győrffy Balázs, az MTA TTK Enzimológiai Intézetének kutatója (Onkológiai Biomarker Kutatócsoport);
- Morgan Saveuse, a CESI szakirányú felsőoktatási hálózat mérnökinformatikus képzésének vezetője;
- Laki Sándor, az ELTE Informatikai Karának adjunktusa, a Big Data képzések társfelelőse;
- Matthieu Montes, a párizsi CNAM Genomikai és Bioinformatikai Kutató és Szolgáltató Laboratóriumának docense és igazgatóhelyettese, az Európai Kutatási Tanács (ERC) Starting Grant pályázatának egyik nyertes fiatal kutatója;
- Málnay Barnabás, az EIT Digital Budapest munkatársa, valamint a Mobilitás és Multimédia Klaszter igazgatója.
Francia és magyar nyelven, szinkrontolmácsolással
Hozzáadom a naptáramhoz
Institut français en Hongrie, Auditorium
Fő u. 17,
1011 Budapest